Zapraszamy na Spotkanie Warmińskie

W piątek 24 sierpnia serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na premierowe “Spotkanie Warmińskie”, które odbędzie się na boisku wiejskim.

Bogactwem wsi oprócz ziemi i ludzi są kultura i tradycje, ukształtowane przez stulecia. Burzliwe losy naszego kraju spowodowały, że wiele wartości tego dziedzictwa utraciliśmy. Społeczności lokalne odzyskują z dumą swoją tożsamość. Zbierają legendy, przepisy kulinarne, odtwarzają stare umiejętności, zwyczaje i obrzędy, przypominają lokalną historię. Nikt nie ma wątpliwości, że tradycja może być jednym z istotnych elementów aktywności lokalnej.

W celu kultywowania i promowania tradycji, zwyczajów i obrzędów warmińskich zaplanowano imprezę “Spotkanie Warmińskie”. Atrakcjami będą również występy zespołu muzycznego, wystawy i konkursy plastyczne. Ponadto zaproszony zostanie specjalny gość, który opowie historię regionu w języku gwary warmińskiej.

Impreza ma charakter biesiady z częścią zabawowo-konkursową dla dzieci oraz prelekcyjno-informacyjną o ludziach, kulturze i tradycjach warmińskich związanych z miejscowościami i regionem. Prezentowane będą również zdjęcia z okolic jeziora Wulpińskiego oraz wydarzeń z życia naszych wsi. W części rozrywkowej przewidziana jest zabawa przy zespole muzycznym

 

Szczegóły programu:

Zaproszeni goście:

Jacek Protas – Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego

Anna Wasilewska – Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego

Marian PodziewskiI – Wojewoda Warmińsko – Mazurski

Mirosław Pampuch – Starosta Olsztyński

Teodozy Jerzy Marcinkiewicz – Wójt Gminy Stawiguda

Irena Derdoń – Zastępca Wójta Gminy Stawiguda

Jan Mackiewicz – Przewodniczący Rady Gminy

Wanda Sirojć – przewodnicząca Komisji Rewizyjnej

Grzegorz Wieczorek – przewodniczący Komisji Budżetu i Spraw Społecznych

Kazimierz Olkowski – przewodniczący Komisia Promocji i Rozwoju Gminy

 

Impreza organizowana przez Zrzeszenie Majdy-Kręsk przy współudziale GOK w Stawigudzie, w ramach realizacji projektu PROW.

Jeszcze nie dodano żadnych komentarzy

Zostaw komentarz